فتوشاپ - photoshop


این دفعه می خوایم شکل زیر رو درست کنیم که من ضمینه اش رو سایز بزرگ انتخاب کردم که به صورت والپیپر در بیاد.


خوب بریم که شروع کنیم:

ابتدا یک صفحه جدید رو در ابعاد 1000*700 با رزولوشن 150 باز می‌کنیم.


رنگ فورگراند رو 111111# انتخاب می‌کنیم که از فورگراند، بکگراندی که در سمت چپ است انتخاب کرده و عدد رو وارد و OK می‌کنیم.خوب حالا رنگ مورد نظرمون رو انتخاب کردیم برای اعمال کردنش کلید های ترکیبی زیر رو می‌زنیم:
Alt+Backspace تا اعمال بشوند.

حال با استفاده از ابزار Type متن مورد نظر رو می نویسیم و تنظیمات را بر روی آن اعمال می‌کنیم از جمله سایز، فاصله و … که از تنظیمات Type استفاده می کنیم.


حالا از منوی Type گزینه Restrize Type Layer را انتخاب می‌کنیم تا متنی رو که نوشتیم بصورت عکس در بیاد تا بتونیم بر روی آن برنامه هامون رو اجرا کنیم.


حالا با استفاده از Rectangular Marquee Tool یا کلید میانبر M ابزار مون رو انتخاب می‌کنیم و یکی یکی حروف ها رو انتخاب می‌کنیم و با استفاده از کلید های Ctrl+J یک کپی از حروف می‌گیریم و سپس بر روی لایر جدید در فضای خالی آن دوبار کلیک می‌کنیم تا Layer Style رو فعال کنیم و در برنامه گزینه Color Overlay را انتخاب می‌کنیم تا آن را رنگی کنیم و رنگ مورد نظرمون رو انتخاب می‌کنیم و نهایتاً OK می‌کنیم تا رنگ اعمال گردد.

حالا همین روش را برای تمام حروف ها اعمال می‌کنیم تا همشون رنگی شوند.


نتیجه کارمون به این شکل می شه:


ولی لایرها مون خیلی زیاد شده که یکی را از بالا انتخاب می‌کنیم و با نگه داشتن کلید Shift لایر آخری رو انتخاب می‌کنیم که با این روش در‌واقع لایر ها انتخاب می‌شوند و نهایتاً کلید های ترکیبی Ctrl+E رو می‌زنیم تا تبدیل به یک لایر باشند.


با تبدیل شدن اون به یک لایر قبل از هر چیز یه کپی از اون می‌گیریم با کلید های ترکیبی Ctrl+J و عمل زیر رو بر روی لایر کپی شده اجرا می‌کنیم و در کادر باز شده اندازه هارو مطابق شکل وارد می کنیم: Filter<<Blur>>Motion Blur


و نتیجه کار میشه این:


خوب حالا لایه اصلی مون رو انتخاب می‌کنیم و کلید Ctrl رو نگه می‌داریم و کلیک می‌کنیم تا انتخاب بشه و با استفاده از Rectangular Marquee Tool یا کلید میانبر M ابزارمون رو انتخاب می‌کنیم و با نگه داشتن کلید Alt قسمت پایین متن انتخاب شده رو پاک می‌کنیم.

حالا Gradient Tool را انتخاب می‌کنیم یا کلید میانبر G را می فشاریم تا انتخاب شود و رنگ سفید را مطابق شکل انتخاب می‌کنیم


سپس از نقطه بالایی قسمت انتخابی کلیک کرده و تا 1 سانتی متر پایین‌تر می‌کشیم و سپس کلید های Ctrl+D را می‌زنیم تا از انتخاب خارج شود و نهایتاً نتیجه به شکل زیر خواهد بود.


و یک نمونه دیگر 


امیدوارم که خوشتون اومده باشه عزیزانComments